İade Politikasi

 

ÜRÜN İADE POLİTİKASI

Alışverişinizden herhangi bir nedenle memnun kalmadığınızda, para iadesi veya değiştirme için öncelikli yapmanız gereken, teslim alma tarihinden itibaren 7 gün içinde bize talebinizi yazılı veya sözlü olarak iletmenizdir.

İade talebiniz bize ulaştıktan sonra, oltadunyasi.com tarafından aşağıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir. Onaylandığı takdirde ürünleriniz anlaşmalı olduğumuz kargo firması aracılığı ile geri alınır.

 İade edeceğiniz ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli tarafımızca karşılanır  veya kargo masrafını karşılamak kaydı ile sizin tercih ettiğiniz bir kargo firması ile bize gönderebilirsiniz.

Ürünlerinizin, bize ulaşmasını takip eden 10 gün içerisinde size ödeme yaptığınız yol ile iade işlemi gerçekleştirilir. Kredi kartınıza iade işleminin yansıması, normal koşullar altında 2-5 iş günü sürmekle beraber bankanızın prosedürlerine bağlı olarak değişebilmektedir.

GENEL İADE KOŞULLARI:

1. İadeler mutlak suretle orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

2. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, hasarlı, eksik, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturanın ilk nüshasının arkasında yer alan iade formu eksiksiz doldurulmuş şekilde ve imzalandıktan sonra tarafımıza gönderilmelidir.

4. İade etmek istediğiniz ürün için geri gönderimde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu hizmetten ancak oltadunyasi.com tarafından size iletilen gönderici kodu ile geri gönderim yapmanız durumunda faydalanabilirsiniz. Aksi takdirde kargo firması sizden taşıma ücreti talep edecektir.

5. Misina kategorisinde yer alan ürünler makaradan boşaldıktan sonra tekrar geri sarılarak iade edilmesi kabul edilemez.

 

HASARLI VEYA AYIPLI ÜRÜNLERİN İADESİ:

Siparişinizi teslim alırken, ürünlerin EKSİKSİZ, SAĞLAM ve FATURASI ile birlikte geldiğini mutlaka kontrol ediniz. Siparişinize ait faturanın kargo yetkilisi tarafından teslim edilmemiş olması halinde mutlaka Bize Ulaşın müsteri@oltadunyasi.com, veya 536 874 99 20  nolu telefon numarasından bizimle irtibata geçmelisiniz. (54 No’lu KDV Genel Tebliği uyarıncaFiş/Fatura aslı ibraz edilmeksizin değişim ve iade işlemi yapılamamaktadır.).

Kargo yetkilisi, sizden ürünleri eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Hasarlı ürünler bulunması durumunda, bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız. Bu ürünlerin değişimi 7 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu durumda, sizden ek bir nakliye veya ürün bedeli talep edilmeyecektir.

Teslim esnasında fark edilmeyerek teslim alınan hasarlı veya ayıplı ürünlerin iadesi için Müşteri Hizmetleri bölümümüz, ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf göndermenizi talep edecektir. Yapılan inceleme sonucunda tüketici kaynaklı olmadığı tespit edilmesi durumunda birebir değişim işlemi yapılacaktır. Değişimi yapılacak olan ürün ile birlikte orijinal faturanın ilk nüshasının arkasında yer alan iade formu eksiksiz doldurulmuş şekilde ve imzalandıktan sonra tarafımıza gönderilmelidir.

 

EKSİK VEYA YANLIŞ ÜRÜNLERİN İADESİ:

Siparişinizde eksik ürün var ise, diğer ürünlerinizi teslim alarak, eksik ürünler için imza atmadan önce bunu not olarak belirtmelisiniz. Öte yandan, siparişinizde yanlış ürün bulunuyorsa, bu ürünü teslim almamalı ve teslimat irsaliyesinde yazılı olarak belirtmelisiniz.

Siparişiniz ile ilgili iade ve değişim talepleriniz için Bize Ulaşın 536 874 99 20 veya musteri@oltadunyasi.com mail adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.